INDIVIDUÁLNÍ LAKTAČNÍ PORADENSTVÍ

poradenství při kojení Vašeho miminka
MUDr. Hana Levíčková

MUDr. Hana Levíčková

lektorka, laktační poradkyně

tel.: +420 736 624 948
e-mail: hana@kojeni.eu

Mateřské mléko je nejlepší stravou, kterou může maminka svému dítěti dát. Dodává mu nejen optimální poměr základních složek potravy, tedy cukrů, tuků a bílkovin, ale i protilátky a velkou řadu růstových faktorů, které napomáhají dozrávání jednotlivých orgánových soustav v těle miminka. Podporuje imunitní systém dítěte a chrání děťátko před onemocněním. Je prevencí různých typů alergií. Mění své složení na základě konkrétních požadavků a výživových potřeb dítěte, a to i v jednotlivých denních dobách. Máte-li miminko u sebe, je kojení pro dítě kdykoli dostupné a mateřské mléko je tak vždy přirozeně teplé, pro dítě prakticky sterilní, levné. A pro Vás pohodlné – nepotřebujete sterilizátor, lahvičky, savičky, není třeba přemýšlet nad tím, kde převaříte kojeneckou vodu a kde ji následně zchladíte na tělesnou teplotu, není třeba kupovat drahé náhradní kojenecké mléko a dopředu plánovat, jak dlouho se kde můžete zdržet, abyste ho mohly děťátku připravit. A ještě k tomu dostává maminka při kojení bonus navíc: není krásnějšího a intimnějšího spojení než je to, které zažívá maminka a miminko při kojení. A pro to všechno, co jsem zmínila výše, stojí za to o kojení usilovat, zpočátku někdy i bojovat, protože přesto, že je kojení přirozené, je třeba se mu, tak jako i všem ostatním přirozeným procesům v našem životě, nejdříve naučit. I proto se často stává, že se maminky potýkají s nejrůznějšími problémy při kojení. S problémy, které mohou být bolestí na těle, i na duši, a které v počátcích kojení stojí leckterou maminku i spoustu slz. Nebojte se, všechny tyto problémy jsou řešitelné!

Obraťte se na nás! Společně najdeme tu nejlepší cestu pro Vás a Vaše miminko tak, aby kojení pro Vás bylo radostí!

Protože každá žena je jiná a každé dítě je jiné, je individuální laktační poradenství tou nejlepší volbou pro řešení konkrétních problémů při kojení. Nejefektivnější variantou poradenství je osobní návštěva u Vás doma, na místě, kde kojíte, s pomůckami, které ke kojení používáte. V tomto případě lze nejlépe odhalit možné chybičky při kojení, které jsou příčinou Vašich obtíží.

Na Vaše přání za Vámi můžeme dojet i do porodnice. Možné jsou i telefonické konzultace. Ty většinou navazují na osobní návštěvu tam, kde se jedná o závažnější, či dlouhodobější problém, a kde je třeba režim nastavovat aktuálně až do konečné nápravy stavu. Telefonických konzultací lze využít i k řešení kratších dotazů v průběhu laktace tam, kde kojení již funguje bez obtíží, a kde není třeba zkontrolovat techniku kojení. Samostatné mailové poradenství pro jeho nízkou efektivitu a značnou rigiditu běžně neposkytujeme (kromě vypracování percentilového grafu dítěte z důvodu hodnocení prospívání miminka a stanovení doporučeného postupu po předchozí domluvě).

NABÍZÍME

PREVENTIVNÍ KONTROLU TECHNIKY KOJENÍ PO NÁVRATU Z PORODNICE

Včetně zhodnocení polohy při kojení, přisátí a sání dítěte. Zodpovíme na všechny Vaše dotazy, týkající se péče o miminko, manipulace, baby koliky, kojení, i Vaší výživy.
Doporučujeme všem maminkám, protože je lepší problémům a nejasnostem předcházet a posílit tak důvěru maminky v sebe sama a ve vlastní schopnost miminko kojit a pečovat o něj.

NASTARTOVÁNÍ A UDRŽENÍ LAKTACE U MAMINEK PŘEDČASNĚ NAROZENÝCH DĚTÍ A V PŘÍPADĚ VZÁJEMNÉHO ODLOUČENÍ MATKY A DÍTĚTE

Včetně doporučení výběru vhodné odsávačky mateřského mléka, režimu odsávání, stimulace tvorby mléka a možností uchovávání odsátého mléka.

PORADENSTVÍ PŘI SNÍŽENÉ, ČI NEDOSTATEČNÉ TVORBĚ MATEŘSKÉHO MLÉKA

Stanovení příčiny nedostatečné tvorby mléka, úprava režimu kojení, doporučení pro stimulaci tvorby mléka, v případě potřeby zacvičení alternativního způsobu krmení a stanovení množství dokrmu.

PORADENSTVÍ PŘI PROBLÉMECH S PROSPÍVÁNÍM DÍTĚTE

Vyhodnocení prospívání dítěte dle percentilových grafů (doporučeno MZ ČR), posouzení nutnosti dokrmu – ano/ne, doporučení vhodného řešení.

LAKTAČNÍ PORADENSTVÍ PŘI JAKÝCHKOLI PROBLÉMECH S PRSY A KOJENÍM

(poporodní nalití prsů, bolestivé bradavky, ragády – praskliny bradavek, vpáčené a ploché bradavky, kojení s kloboučky – ano/ne, mykotická infekce bradavek – kvasinka v pusince dítěte, retence – ucpaný mlékovod, mastitida – zánět prsu, a další).

ZAUČENÍ ALTERNATIVNÍHO ZPŮSOBU KRMENÍ DÍTĚTE

Nezbytné tehdy, kdy je třeba děťátko přechodně, či trvale dokrmovat a přitom co nejvíce podpořit návrat k plnému kojení (po stimulaci tvorby mléka, po ukončení odloučení maminky od dítěte) nebo v případě trvale snížené tvorby mateřského mléka co nejdéle udržet částečné kojení.

PORADENSTVÍ PŘI UKONČOVÁNÍ KOJENÍ

Seznámení s možnostmi a postupy odstavení.

PORADENSTVÍ  – CENA:

Cena: 800,-Kč/hod
Osobní konzultace – k ceně se připočítává cesta podle počtu kilometrů. Platba bankovním převodem.
Telefonická konzultace – cena je rozpočítána podle délky hovoru v minutách. Platba bankovním převodem.
Délka konzultace se odvíjí od Vašich potřeb a problémů.

 

Objednávky:

MUDr. Hana Levíčková, tel. +420 736 624 948

 V případě, že se Vám hned nepodaří dovolat, zašlete prosím sms, budeme Vás co nejdříve kontaktovat.

Těšíme se na Vás!

NAPIŠTE NÁM.

2 + 11 =